EKO VRTEC

eko šola (1)

S projektom “Eko vrtec kot način življenja” sledimo zelenemu valu iz naše vizije. Vključeni smo v nacionalni projekt in v njem sodelujejo vsi oddelki vrtca. Zavzemamo se  za dvig ekološke zavesti in okoljske odgovornosti. V okviru projekta izvajamo:

• ločeno zbiranje odpadkov,
  • akcije zbiranja starega papirja,
  • vzgojo za sožitje v naravi.

Osnovni cilji projekta:

• spodbujanje otrok k vzpostavitvi čustvenega odnosa do okolja, v katerem živijo;
  • z dobrimi zgledi in vzgojo razširjamo pri otrocih znanje o zdravem okolju.

Vsebinsko v okviru projekta  usmerjamo pozornost na:

• urejenost vrtca in igrišč;
  • zdrav način življenja z uživanjem zdrave vode in hrane, ter gibalnih aktivnosti;
  • ločeno zbiranje odpadkov in na možnost uporabe le-teh pri vzgojnem delu.

Kot vrtec, ki si je pridobil EKO zastavo bomo tudi v letošnjem letu nadaljevali z izvajanjem dejavnosti za ohranitev le-te. Poglabljali bomo spoznanja o zdravem okolju, navajali otroke na skrb za ohranjanje čistega okolja in jih vzgajali k okoljski odgovornosti. Nadaljevali bomo z lanskimi temami: skrb za svojo ožjo okolico, posvojili bomo drevo in spremljali spremembe v naravi skozi letne čase, sodelovali bomo v EKO-bralna znački, EKO-kvizu (v sodelovanju z Marino Izola), pomagali nam bodo EKO-frajeri… V EKO-točki bomo še naprej navajali otroke na ločeno zbiranje odpadkov in jih ozaveščali o pomenu reciklaže le-teh. Odpadne materiale bomo uporabljali tudi pri vzgojnem delu in ustvarjanju  – koordinatorica Maja Kodarin.

EKO HIMNA

IZ  DIMNIKOV  SE  VIJE DIM  SMRDLJIV.
VSAK  NAŠ  NOV  DAN,
JE  VEDNO  BOLJ  SIV!
V REKI PLAVAJO  SAMO  ŠE  SMETI,
NI  RIB  IN  NE  RAKOV, LE KAM SO ODŠLI?
NI  RIB  IN  NE  RAKOV, TO  RES  NAS  SKRBI!
ŽIVALI  IN  DREVESA  SOLZE  TOČIJO.
KDO  VE  KAJ  JE  NAROBE, ZAKAJ  JOKAJO?
MAVRIČNI  OTROCI  ODGOVOR  VEMO,
ČIST  ZRAK  IN  BISTRO  VODO  POTREBUJEJO!
ČIST  ZRAK  IN  BISTRO  VODO  NAZAJ  HOČEJO!!
ZAVIHAJMO  ROKAVE, POČISTIMO  SMETI,
MI  EKO  SMO  OTROCI, POMAGAJTE  ŠE  VI!
USPELO  NAM  BO, S  SKUPNIMI  MOČMI
SKRBIMO  ZA  OKOLJE  V  EKO-MAVRICI,
SKRBIMO  ZA  OKOLJE, V EKO-MAVRICI!
Tina  Knafelc