MALI TURISTI

MALI TURISTI – Z IGRO DO PRVIH TURISTIČNIH KORAKOV: projekt izvajamo v sodelovanju s Skupnostjo vrtcev Slovenije in s Turistično zvezo Slovenije. Povezujemo ga z modrim valom naše vizije. Rdeča nit projekta je vsako leto določena, skupine se odločijo za raziskovanje posameznih tem v okviru svojih interesov in razvojnih značilnosti skupine.

V šolskem letu 2014/15  je bila rdeča nit Zgodbe turizma, osnovni cilj je bil dejavno sodelovanje otrok in raziskovanje v naravi, spoznavanje okolice, iskanje živih zgodb in legend iz domačega kraja. V okviru naslova Izola, mesto skrivnostnih zgodb in legend, otroci so raziskovali zgodbo o ladji Rex, legendo o izolski beli golobici, o morski deklici De´kadi, zgodbo o oskotirni železnici Parenzani, kurtežanske štorije…Svoje delo so predstavili širši javnosti na zaključni prireditvi, v brošuri, v člankih v časopisih.

BROŠURA2015

PRIZNANJE v letu 2019, pdf