UNICEF – ovi projekti

UNICEF-ovi projekti: Punčka iz cunj, Otroci sveta, Potovanje k sebi in okrog sveta izhajajo iz našega vijoličnega vala.

Otroci v sodelovanju z UNICEF Slovenije pridobivajo znanje o življenju v državah v razvoju, spoznavajo  pripadnike drugih ljudstev  in razlike med njimi. V nekaterih skupinah se odločijo za izdelovanje punčke iz cunj, ki temelji na kreativnosti in prostovoljnem delu otrok, strokovnih delavcev in staršev in s prodajo teh čudovitih igrač pomaga otrokom v revnih krajih sveta. Nekatere skupine se odločijo za projekt Potovanje k sebi in okrog sveta, ki se začne s spoznavanjem posameznika in razlik med njimi. V nadaljevanju otroci razmišljajo o svojih družinah njihovem vsakdanjem življenju. Kasneje projekt zajame spoznavanje svojega  mesta, in celotne Slovenije. Šele ko otroci ozavestijo poznavanje teh razlik, se vzgojitelji  pripravijo na prikaz življenja v svetu, najprej držav Evrope, kasneje pa držav sveta.

Več o projektih UNICEF na spletišču UNICEF SLOVENIJA